1. Rozpoczynamy Nowy rok liturgiczny pod hasłem; „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  1. Roraty w poniedziałek, wtorek, środę, piątek do o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00. Dzieci będą otrzymywać obrazki oraz figurki Matki Bożej po losowaniu serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami. Zapraszam wszystkich: dorosłych, dzieci i młodzież
  1. Wracamy do zwyczaju śniadań dla dzieci w sobotę po roratach. W zawiązku z tym zapraszam Panie z Caritasu i rodziców do pomocy w organizowaniu poczęstunku dla dzieci.
  1. Świece Caritas wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie: małe po 10 PLN, duże, a także w kształcie kuli po 20 PLN oraz opłatki do nabycia w kruchcie kościoła. Możliwość zakupienia będzie przez cały Adwent w kościele, który jest otwarty przez cały dzień. Ofiary proszę wrzucać do skarbony, która będzie stała przy kracie w kościele.
  1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 9.30 i 18.00. Wieczorna msza za zmarłych wspominanych w rocznych wymieniankach. Taca na biedne kościoły. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Dziękuję za prace na rzecz parafii oraz za „coś dla ciała” przekazane na probostwo. Dziękuję za przygotowanie odpustu, służbie liturgicznej, paniom niosącym feretrony, panom od baldachimu, pocztom sztandarowym, uczestnikom oraz firmie Karmazyn. Bóg zapłać.
  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. Z myślą o przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących z tyłu kościoła jest wystawiony kosz, do którego można wrzucać artykuły spożywcze. Zbiórka będzie trwała do przyszłej niedzieli 10 włącznie.

x. Konrad Jędrzejczak
proboszcz